روانشناسی

عوامل کلیدی برای حمایت از کیفیت زندگی در زوال عقل

یک تحلیل تحقیقاتی قوی مشخص کرده‌است که چه عواملی می‌توانند هدف قرار بگیرند تا از مردم برای زندگی و نیز امکان پذیر بودن با زوال عقل حمایت کنند .

مبدا :

دانشگاه اکستر

خلاصه :

یک تحلیل تحقیقاتی قوی ، مشخص کرده‌است که چه عواملی می‌توانند هدف قرار بگیرند تا از مردم برای زندگی و هم چنین ممکن با زوال عقل حمایت کنند .

یک تحلیل تحقیقاتی قوی ، مشخص کرده‌است که چه عواملی می‌توانند هدف قرار بگیرند تا از مردم برای زندگی و هم چنین ممکن با زوال عقل حمایت کنند .

این مطالعه که توسط دانشگاه اکستر و در مجله روانشناسی روانشناسی منتشر شد نشان داد که روابط خوب ، تعامل اجتماعی ، عملکرد روزمره بهتر ، سلامت جسمی و ذهنی خوب ، و مراقبت با کیفیت بالا همگی با کیفیت بهتر زندگی برای افراد مبتلا به زوال عقل مرتبط هستند .

پروفسور لیندا Clare در دانشگاه اکستر گفت : " این تحقیق از شناسایی اولویت‌های ملی برای حمایت از مردم برای زندگی و نیز ممکن با زوال عقل حمایت می‌کند . درحالیکه بسیاری از تحقیقات بر پیش‌گیری و درمان‌های بهتر تمرکز دارند ، it's به همان اندازه حیاتی است که ما درک می‌کنیم چگونه می‌توانیم کیفیت زندگی را برای ۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان که دچار زوال عقل هستند ، بهینه‌سازی کنیم . ما اکنون باید راه‌هایی را برای قرار دادن این یافته‌ها در عمل ایجاد کنیم تا با حمایت از روابط ، تعامل اجتماعی و عملکرد روزمره ، پرداختن به سلامت فیزیکی و ذهنی ، و تضمین مراقبت با کیفیت بالا ، تفاوت ایجاد کنیم ."

این تحقیق مشترکا توسط شورای تحقیقات اقتصادی و اجتماعی ( ESRC ) و موسسه ملی تحقیقات بهداشت ( NIHR ) حمایت شد . این دانشگاه شامل هم‌کاری با دانشکده اقتصاد لندن ، دانشگاه‌های ساسکس ، بانگور ، کاردیف ، Brunel و نیو ساوث ولز در استرالیا و کالج کینگز لندن شد .

این تیم بررسی اصولی و متا آنالیز را برای بررسی تمام شواهد موجود در مورد عواملی که با کیفیت زندگی برای افراد مبتلا به زوال عقل مرتبط هستند ، انجام داد . ۱۹۸ مطالعات ، که داده‌های بیش از ۳۷، ۰۰۰ نفر را در خود جای داده بودند ، شامل ۱۹۸ مورد بود .

مطالعه نشان داد که فاکتورهای جمعیت شناختی مانند جنسیت ، وضعیت تاهل ، درآمد و یا سن با کیفیت زندگی در افراد مبتلا به زوال عقل مرتبط نیستند . هیچ کدام از این دو نوع جنون نبودند .

عواملی که با کیفیت پایین زندگی مرتبط هستند شامل سلامت روانی یا جسمی ضعیف ، مشکلاتی مانند اضطراب و بی‌علاقگی ، و نیازهای برآورده نشده است .

عواملی که با qol بهتر مرتبط هستند شامل داشتن روابط خوب با خانواده و دوستان ، مشارکت و مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی ، توانایی مدیریت فعالیت‌های روزمره و داشتن اعتقادات مذهبی است.

بسیاری از عوامل دیگر associations کوچک اما آماری معنی‌دار با کیفیت زندگی را نشان دادند . این نشان می‌دهد که روشی که در آن افراد کیفیت زندگی خود را ارزیابی می‌کنند مربوط به بسیاری از جنبه‌های زندگی آنهاست ، که هر کدام دارای یک نفوذ متوسط هستند . این احتمال وجود دارد که تا حدودی جنبه‌هایی که از همه مهم‌تر هستند برای هر فرد متفاوت باشند .

شواهدی از مطالعات طولی در مورد آنچه پیش‌بینی می‌کند که آیا کسی کیفیت خوب زندگی را در مراحل بعدی تجربه خواهد کرد یا خیر ، محدود بوده‌است . بهترین شاخص ، رتبه‌بندی اولیه کیفیت زندگی است . این موضوع دوباره بر اهمیت بهینه‌سازی کیفیت زندگی از مراحل اولیه زندگی با زوال عقل تاکید می‌کند .

دکتر آنتونی شهید ، نویسنده اصلی این مطالعه ، از دانشگاه اکستر گفت : " در حالی که به طور کلی بیشتر چالشی برای حفظ کیفیت خوب زندگی با پیشرفت جنون وجود دارد ، ما شواهد کمی برای نشان دادن اینکه چه چیزی پیش‌بینی می‌کند که آیا کیفیت زندگی در طول زمان بهبود یا کاهش خواهد یافت. برنامه IDEAL که ما در حال حاضر رهبری می‌کنیم ، افرادی را دنبال خواهد کرد که طی چندین سال با جنون زندگی می‌کنند و به پاسخ به این پرسش کمک خواهند کرد ."

منبع سایت علم روز

[ بازدید : 1 ]

[ شنبه 22 دی 1397 ] 0:19 ] [ فهیمه ]

[ ]

خشکشویی آنلاین خشکشویی آنلاین انجام پایان نامه سئو
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]